Bērnu zobārstniecība un īpatnības

Autors: | Birkas: | Comments: 0 | janvāris 22nd, 2016

Pats dārgākais un visvērtīgākais mūsu dzīvē – tie ir mūsu bērni. Viņi mums dāvā iespēju būt laimīgiem, priecāties par dzīvi un smaidīt. Mazuļa smaids māmiņai un tētim ir ļoti svarīgs. Tomēr ir jāatceras, ka rūpes par zobu veselību ir jāuzsāk jau mazotnē, bet precīzāk izsakoties – māmiņas vēderā. Bērnu zobārstniecība ir ārkārtīgi nozīmīga, taču vecāki ne vienmēr veltī tam pienācīgu uzmanību. Un tiklīdz rodas kādas mazākās problēmas ar piena zobiem, tie nekavējoties ir jāārstē, jo savādāk nākotnē tās var ietekmēt veselību un pamata zobu stāvokli. Zobu ārstēšana bērniem ir tikpat lielā mērā svarīga, kā pieaugušajiem. Par to ir pārliecināti speciālisti, kuri strādā mūsu stomatoloģijas klīnikā “HollywoodSmile”.

Bērnu zobārstniecība – tā ir īpaša stomatoloģijas joma, kura nodarbojas ar bērnu zobu ārstēšanu, kā arī rūpīgi seko līdzi mazuļa sakodiena un žokļu pareizai attīstībai.

Bērnu zobārstniecība ir apvīta dažādiem mītiem, kas skar mazuļu zobu ārstēšanu:

  • Piena zobiem nav vajadzīga pastāvīga kopšana. Tā, protams, nav taisnība, jo no to stāvokļa ir atkarīgs pamata zobu sakodiens un veselība.
  • Kariess – tā nav infekcija. Patiesībā kariess ir nopietna infekcioza saslimšana, bet kariogēnā mikroflora – tās veidošanās rosinātājs.
  • Piena zobus ir ieteicamāk izraut, nekā ārstēt. Problēma nav risināma, izraujot zobus. Un kaut arī ar laiku piena zobu vietā izaug pastāvīgie zobi, tos ir svarīgi kārtīgi ārstēt, jo pēc pirmo zobu izkrišanas infekcija pati par sevi neizzūd.
  • Nepareizs sakodiens – tā nav nekāda problēma. Patiesībā, ja sakodiens būs nepareizs, nākotnē var veidoties problēmas ar organisma vispārējo stāvokli, jo sakodienam nepiemīt tikai estētiska nozīme, tas ir svarīgs saistībā ar zobu funkcionēšanu.

Svarīgi zināt, ka bērnu zobārstniecība, speciālista apmeklēšana bērnam ir liels notikums. Lai rastu pieeju mazajam pacientam, mūsu bērnu zobārsts izmanto visas psiholoģiskās iemaņas, jo šajā gadījumā nav pietiekami būt vienkārši labam speciālistam. Pats galvenais, kas tiek prasīts no vecākiem – nebiedēt bērnu ar ārstu vai stāstīt nepatīkamus notikumus par sevi, bet gan jau iepriekš paskaidrot, ka process ir nesāpīgs, kaut arī ne vienmēr patīkams. Mūsu stomatoloģiskās klīnikas “HollywoodSmile” bērnu zobārsti to brīnišķīgi zina, darot visu iespējamo, lai mazuļa vizīte būtu maksimāli komfortabla viņam un viņa vecākiem.

Mūsu bērnu smaidam ir jābūt starojošam, viņi ir pelnījuši pašu labāko.